Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Holicí strojky

Jak vybrat holicí strojek?

Obliba elektrických holicích strojků u českých mužů stále roste. Především díky úspoře času a pohodlí, které nabízejí. Nákup holicího strojku je při správné volbě investice na 3 - 5 let. Při výběru jsou nejdůležitější parametry jako holící systém, výrobce, systém napájení a také zda je holící strojek vodotěsný.

 

Rychlé odkazy:

Rychlé odkazy na osvědčené výrobce: Braun, Philips, Panasonic, Remington

 

1. Jaký zvolit systém holení?

Planžetový systém je vhodný pro holení kratších vousů. Naopak pro delší vousy je výhodnější zvolit frézkový strojek.

 

2. Jaký zvolit typ napájení?

Síťové napájení je levnější a je vhodné pro použití strojku v koupelně či jinde v blízkosti zásuvky. Pro cestování je vhodný zvolit akumulátorový strojek. Pro omezenou dobu použití Vám postačí bateriový holící strojek, který je také lacinější než předchozí typy.

 

3. Údržba

Po několika oholeních je potřeba strojek vyčistit. U levnějších modelů je nutno sejmout planžetu či odklopit kryt frézičkových hlavic. K čištění je ke strojku dodáván štěteček, kterým odstraníte oholené vousy z útrob strojku. Vodotěsné modely lze pohodlně opláchnout pod proudem teplé vody.

Dražší modely nabízejí samočistící funkce (Clean&Charge, Clean&Renew). Součástí balení může být i čistící stanice, do které strojek vložíte, zapnete čistící funkci a tím je pro Vás údržba hotová. 

 

4. Vodotěsný strojek

Zhruba třetina holicích strojků na trhu je vodotěsná. Můžete se tak holit i ve sprše. Daleko praktičtější výhoda vodotěsného strojku je však v údržbě - strojek stačí opláchnout pod proudem vody. Ideální je pak kombinace vodotěsného strojku s akumulátorovým napájením. Tato kombinace vám nabídne volnost při používání i při údržbě.

 

5. Rychlonabíjení

Pokud se holíte každý den a chcete být opravdu mobilní, pořiďte si strojek s rychlonabíjením. Klasický strojek potřebuje k plnému nabití 2-3 hodiny. S rychlonabíjecím strojkem se dostanete zpravidla pod 1 hodinu. 

 

 

6. Další funkce holících strojků

Téměř všechny dostupné modely mají výsuvný či výklopný zastřihovač vousů. Na trhu jsou i modely s předsádkou, kterou lze nastavit požadovanou délku vousů.

Máte-li tvrdé vousy a jste rozhodnuti pro frézičkový systém, poohlížejte se po co nejvyšších otáčkách strojku. 

 

 

 

Porovnat holicí strojky